Urmareste zilnic toate meciurile de tenis live pe www.atptennis.ro. Tenis live ATP, tenis feminin WTA si turneele tenis Challanger.

In luna Iunie sectiunea tenis live prezinta meciuri si rezultate in direct de la turneele de tenis ATP de la:
Stuttgart, s-Hertogenbosch, London, Halle, Eastbourne, Antalya,


Program Meciuri Tenis Live la TV, Joi, 2017.06.29


00:15 DigiSport 2 Tenis
01:06 Eurosport 1 TENIS - Eastbourne - Circuitul masculin ATP - Turneul de la Eastbourne, Anglia
02:06 Eurosport 2 TENIS - Eastbourne - ATP Eastbourne - 2nd round
04:06 Eurosport 1 TENIS - Eastbourne - Circuitul masculin ATP - Turneul de la Eastbourne, Anglia
05:06 Eurosport 2 TENIS - Eastbourne - Circuitul masculin ATP - Turneul de la Eastbourne, Anglia
07:00 DigiSport 2 Tenis WTA Eastbourne: ziua 4
08:06 Eurosport 1 TENIS - Eastbourne - Circuitul masculin ATP - Turneul de la Eastbourne, Anglia
08:06 Eurosport 2 TENIS - Wimbledon - Turneul de Mare Slem de la Wimbledon, la Londra, Regatul Unit
09:06 Eurosport 2 TENIS - Eastbourne - Circuitul masculin ATP - Turneul de la Eastbourne, Anglia
10:00 DigiSport 2 LiveTenis: Marcos BAGHDATIS (CYP) vs. Ramkumar RAMANATHAN (IND) ATP Antalya
11:06 Eurosport 1 TENIS - Eastbourne - Circuitul masculin ATP - Turneul de la Eastbourne, Anglia
11:06 Eurosport 2 TENIS - Wimbledon - Turneul de Mare Slem de la Wimbledon, la Londra, Regatul Unit
12:30 DigiSport 2 LiveTenis Agnieszka RADWANSKA (POL) vs. Lauren DAVIS (USA) TBF 4/5 WTA Eastbourne: ziua 5
13:00 DigiSport 2 Tenis WTA Eastbourne: ziua 5
13:00 DigiSport 4 LiveTenis ATP Gerry Weber Open - ziua 4
13:06 Eurosport 1 TENIS - Eastbourne - Circuitul masculin ATP - Turneul de la Eastbourne, Anglia
13:06 Eurosport 2 TENIS - Wimbledon - Turneul de Mare Slem de la Wimbledon, la Londra, Regatul Unit
13:30 DigiSport 2 LiveTenis WTA Birmingham: ziua 4
13:30 DigiSport 3 LiveTenis WTA Mallorca - ziua 4 Varvara LEPCHENKO (USA) vs. Anastasija SEVASTOVA (LAT)
14:00 DigiSport 2 LiveTenis:Simona HALEP (ROU) vs. Tsvetana PIRONKOVA (BUL) TBF 7/6(6) 2/1 WTA Eastbourne (ziua 5)
15:00 DigiSport 3 LiveTenis Yuichi SUGITA (JPN) vs. Daniel ALTMAIER (GER )ATP Antalya
15:30 DigiSport 2 LiveTenis:Johanna KONTA (GBR) vs. Jelena OSTAPENKO (LAT) WTA Eastbourne (ziua 5)
17:00 DigiSport 2 LiveTenis:Simona HALEP (ROU) SAU Tsvetana PIRONKOVA (BUL) vs. Caroline WOZNIACKI (DEN) SAU Elena VESNINA (RUS) WTA Eastbourne (ziua 5)
18:00 DigiSport 3 LiveTenis WTA Mallorca - ziua 4 Ana KONJUH (CRO) vs. Victoria AZARENKA (BLR)
18:30 DigiSport 2 LiveTenis:Angelique KERBER (GER) SAU Lara ARRUABARRENA (ESP) vs. Jelena OSTAPENKO (LAT) SAU Johanna KONTA (GBR) WTA Eastbourne (ziua 5)
20:00 DigiSport 3 LiveTenis WTA Mallorca - ziua 4 Jana CEPELOVA (SVK) vs. Caroline GARCIA (FRA)
20:30 DigiSport 4 LiveTenis ATP Londra - ziua 3
21:00 DigiSport 2 Tenis WTA Eastbourne: ziua 5
23:06 Eurosport 2 TENIS - Eastbourne - ATP Eastbourne - 1/4 final
Vezi programul complet al meciurilor de tenis live

Livescore Tenis - Rezultate tenis in direct



Serviciul de rezultate si meciuri live este furnizat de site-ului www.livescore.in, iar www.atptennis.ro nu ofera decat o legatura catre acesta. Continutul, datele si serviciile furnizate, orice material publicitar sau orice beneficiu de natura materiala referitor la aceasta sectiune apartin in totalitate www.livescore.in.

Vezi toate stirile din tenis Vezi toate jocurile de tenis online

Clasament Tenis ATP TOP 10


1 Andy Murray 9,390
2 Rafael Nadal 7,285
3 Stan Wawrinka 6,175
4 Novak Djokovic 5,805
5 Roger Federer 5,265
6 Marin Cilic 4,235
7 Milos Raonic 4,150
8 Dominic Thiem 3,895
9 Kei Nishikori 3,830
10 Jo-Wilfried Tsonga 3,075
1 Lukasz Kubot / Marcelo Melo 4,160
2 Henri Kontinen / John Peers 3,350
3 Jamie Murray / Bruno Soares 2,930
4 Bob Bryan / Mike Bryan 2,505
5 Ivan Dodig / Marcel Granollers 2,360
6 Ryan Harrison / Michael Venus 2,340
7 Juan Sebastian Cabal / Robert Farah 2,180
8 Raven Klaasen / Rajeev Ram 2,165
9 Pierre-Hugues Herbert / Nicolas Mahut 2,125
10 Jean-Julien Rojer / Horia Tecau 1,965
Clasament Tenis ATP Simplu Top 100
Clasament Tenis ATP Dublu Top 100
Clasament Tenis ATP Dublu Echipe Top 100

Urmatoarele Turnee de Tenis

Wimbledon Wimbledon
London, Great Britain
2017.07.02
Newport Hall of Fame Tennis Championships
Newport, RI, U.S.A.
2017.07.17
Umag Konzum Croatia Open Umag
Umag, Croatia
2017.07.17
Bastad SkiStar Swedish Open
Bastad, Sweden
2017.07.17
Hamburg German Tennis Championships 2017
Hamburg, Germany
2017.07.24
Lista Completa a Turneelor de Tenis

Terenuri de tenis

Dax Tenis Dax Tenis
Bucuresti - Bucuresti Sector 6
0729060303
Enache International Tennis Academy Enache International Tennis Academy
Bucuresti - Bucuresti Sector 1
0744 292 488
Club Transilvania Club Transilvania
Cluj - Cluj-Napoca
0264.409.330; 0730.690.896
Terenuri de Tenis