Jocuri Tenis

Stiri din lumea tenisului

Simona Halep eliminata la US Open de o jucatoare din calificari
atptennis.ro

Simona Halep a continuat traseul foarte slab pe hard din aceasta vara si a fost eliminata vineri seara la New York de Mirijana Lucic-Baroni (121 WTA) in doua seturi, 6-7 (6-8), 2-6. Este cea mai mare surpriza a turneu... [mai mult...]

adaugat la: 30.08.2014, ora 00:07:06
FOTO Aceasta este jucatoarea care a batut-o pe Halep

Simona Halep  fost eliminta de la US Open in 2014 de Mirjana Lucic-Baroni. Croata de 1,81 metri inaltime este cu 10 ani mai mare decat Halep, are 32 de ani si se afla pe locul 121 WTA. Ea si-a petrecut majoritate... [mai mult...]

adaugat la: 30.08.2014, ora 00:07:04
Îngrijorare pentru Simona Halep! Prima reacţie a româncei după eliminarea de la US Open: "Nu m-am simţit bine"

Simona Halep a fost eliminată în turul trei de la US Open de numărul 121 WTA, Mirjana Lucici Baroni.  Sportiva de 32 de ani s-a impus în două set-uri 7-6 (6), 6-2, iar Simona Halep a recunoscut la finalul jocul... [mai mult...]

adaugat la: 29.08.2014, ora 23:51:00
Încep problemele pentru Simona Halep după eliminarea de la US Open! Ar putea ajunge pînă pe locul 5 după acest turneu

Înfrîngerea surprinzătoare a Simonei Halep din turul trei de la US Open o poate costa scump pe sportiva noastră. La finalul acestui turneu, Simona ar putea cădea pînă pe locul 5.  În prezent ocupă locul 2 W... [mai mult...]

adaugat la: 29.08.2014, ora 23:06:00
Bombă la US Open! Simona Halep a fost învinsă de numărul 121 WTA în două seturi, 6-7, 2-6

Simona Halep a pierdut în turul trei de la US Open în faţa numărului 121 WTA, Mirjana Lucici-Baroni, scor 0-2 la set-uri, 6-7 (6-8), 2-6. Deşi a avut 5-2 în primul set, Simona a pierdut avantajul, iar jucătoar... [mai mult...]

adaugat la: 29.08.2014, ora 22:18:00
GAME cu GAME US Open: Simona Halep-Mirijana Lucic Baroni

Simona Halep a ramas singura reprezentanta a Romaniei in competitia de simplu de la US Open si a intalnit-o vineri, pe croata Mirijana Lucic-Baroni pentru un loc in optimile de finala.

[mai mult...]

adaugat la: 29.08.2014, ora 22:15:24
LIVE US Open: Simona Halep-Mirijana Lucic Baroni. Probleme pentru Halep

Simona Halep a ramas singura reprezentanta a Romaniei in competitia de simplu de la US Open si o intalneste, vineri, pe croata Mirijana Lucic-Baroni pentru un loc in optimile de finala.

adaugat la: 29.08.2014, ora 21:59:01
liveSCORE Simona Halep - Mirjana Lucici-Baroni 6-7 (6-8) / 1-1

Simona Halep va juca în această seară în turul trei de la US Open cu numărul 121 WTA, Mirjana Lucici-Baroni. Simona a trecut în turul precedent de Jana Cepelova. Simona Halep, numărul 2 WTA, va juca împotriva... [mai mult...]

adaugat la: 29.08.2014, ora 19:12:00
Triseaza Maria Sharapova? "Si-a creat un potential dezastru cu Dulgheru"

Site-ul ESPN scrie ca Maria Sharapova ar putea folosi un tertip in meciurile sale.

adaugat la: 29.08.2014, ora 12:56:34
Ipoteză şocantă lansată de americani: Maria Şarapova trişează! Motivul incredibil pentru care joacă meciuri de 3 seturi!

Maria Şarapova este una dintre cele mai importante jucătoare din circuitul WTA, iar în 2014 a jucat fantastic şi este chiar pe primul loc în clasamentul anului, chiar dacă este doar pe 5 în Rankings. Rusoaic... [mai mult...]

adaugat la: 29.08.2014, ora 12:44:00
liveSCORE Simona Halep - Mirjana Lucici-Baroni în turul 3 la US Open! Cînd e programat meciul

adaugat la: 29.08.2014, ora 09:55:00
Sorana Cirstea aproape de surpriza cu Eugenie Bouchard

Sorana Cirstea a fost eliminata joi noapte de Eugenie Bouchard din Canada in turul 2 la US Open, rezultat in urma caruia Romania o mai are doar pe Simona Halep in competitia de simplu de la New York.

adaugat la: 29.08.2014, ora 09:31:28
LIVE US Open: Simona Halep-Mirijana Lucic Baroni (dupa 20:00)

adaugat la: 29.08.2014, ora 09:31:27
Stop-joc » Sorana Cîrstea a pus presiune pe Eugenie Bouchard, dar a pierdut în 3 seturi!

Sorana Cîrstea a părăsit US Open în turul doi, fiind eliminată de canadianca Eugenie Bouchard, după un meci care a durat mai bine de două ore, scor 2-6, 7-6, 4-6. Sorana Cîrstea a intrat destul de greu în me... [mai mult...]

adaugat la: 29.08.2014, ora 09:31:00
Povestea cutremurătoare a Mirjanei Lucic-Baroni, adversara Simonei Halep de diseară!

Românca Simona Halep o întîlneşte vineri pe Mirjana Lucici-Baroni, o jucătoare croată care a fost agresată în copilărie de tatăl său. Partida contînd pentru turul III la US Open are loc după ora 20:00 şi... [mai mult...]

adaugat la: 29.08.2014, ora 00:00:00
Monica Niculescu, eliminata in turul 2 la US Open

Jucatoarea Monica Niculescu a ratat, joi, calificarea in turul 3 al turneului US Open, ultima competitie de Mare Slem a sezonului.

adaugat la: 28.08.2014, ora 22:45:37

1    2    3    4    5    6    7    8    9    10   Inainte»  Ultima»»